Drukarki fiskalne – lepiej kupić tanie czy jednak drogie urządzenie?

Drukarki fiskalne
Drukarki fiskalne

Fiskalizacja to dzisiaj bardzo ważna część związana z prowadzeniem naszej działalności gospodarczej. Po wejściu w życie nowych przepisów wymóg posiadania urządzeń fiskalnych obejmie znacznie większą część firm niż miało to miejsce do tej pory. Z pewnością jednak kiedy już dochodzi do tego, że także i nasza firma będzie musiała wyposażyć się w tego typu urządzenie to okazuje się, że mamy z tym ogromny problem. Z jednej strony na rynku jest wiele takich urządzeń, które kosztują spore pieniądze. Jak we wszystkich przypadkach możemy także wybierać z pośród urządzeń dużo tańszych, od mniej znanych producentów. Zawsze także można stosunkowo niedrogi kupić używane urządzenia fiskalne. Co w takim razie najlepiej wybrać?Po pierwsze zacznijmy może od samej budowy. Drukarki fiskalne mają wiele ruchomych elementów, które w przypadku mocnej eksploatacji poddawane są dużym obciążeniom. To właśnie tutaj leży podstawa awaryjności tych urządzeń. Tanie drukarki produkowane są z podzespołów niskiej jakości, które rzadko kiedy wytrzymają duże przebiegi. Oczywiście zawsze są pewne odstępstwa od reguły i możemy mieć szczęście trafiając na bardzo wydajne urządzenia, ale nie ma co na to liczyć.

Drogie drukarki fiskalne na pewno zagwarantują nam dłuższą żywotność. Do tego bardzo rzetelne są także gwarancje udzielane przez producentów. W przypadku awarii serwis na pewno zrobi wszystko, aby nasze urządzenie jak najszybciej wróciło do pełnej sprawności. Na korzyść działa także to, że w przypadku drogich urządzeń często producenci zapewniają kurs z ich obsługi i to zupełnie za darmo.

Warto pamiętać także o tym, że kupując pierwsze urządzenia fiskalne do swojej firmy dostaniemy zwrot zakupu. Wystarczy złożyć tylko odpowiednie podanie. Skoro i tak pieniądze nam się zwrócą to lepiej kupować Drukarki fiskalne z wyższej półki. Ostatecznie pozostaje nam jeszcze kupno urządzeń używanych. Tutaj za mniejsze pieniądze można kupić teoretycznie porządniejsze urządzenie, choć niestety jak ze wszystkim, w tym wypadku nigdy nie możemy być pewni tego co taka drukarka jest jeszcze warta.