Kasy fiskalne w prywatanych gabinetach lekarskich

Kasy fiskalne
Kasy fiskalne

Z pewnością nie każdy się orientuje w tym temacie. Zwłaszcza jeśli tego rodzaju urządzania w zupełności go nie dotyczą. Wszak w kasy wyposażeni muszą być tylko i wyłącznie przedsiębiorcy i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. W związku od zeszłego roku konieczne jest także wyposażenie w to urządzenie fiskalne wszelkiego rodzaju gabinetów lekarskich. Jednym słowem jeśli lekarz prowadzi własny, prywatny gabinet lekarski i przyjmuje pacjentów w zamian za stosowną opłatę, to jak najbardziej zobowiązany jest on do wprowadzenia tego rodzaju sprzętu fiskalnego. W przeciwnym wypadku może liczyć się on z poważnymi konsekwencjami prawnymi wyegzekwowanymi przez urząd skarbowy.W związku z tym kasy fiskalne stały się jednym z podstawowych elementów wyposażenia gabinetów i przychodni lekarskich. Nie mniej jednak bardzo często jest tak, że mamy przychodnie, w których znajduje się kilka gabinetów, a w nich różni specjaliści. Oczywiście jeśli wszyscy ci lekarze prowadzą jedną wspólną prywatną praktykę, a rejestracja jest jedna, to jak najbardziej w zupełności wystarczy jeśli znajdzie się tam tylko jedna kasa fiskalna. W takiej sytuacji najczęściej osoba odpowiedzialna za rejestrowanie i umawianie pacjentów będzie również obsługiwała właśnie to urządzenie fiskalne.

Nie mniej jednak, jeśli mimo kilku gabinetów w jednym budynku, każdy z nich będzie prowadzony przez oddzielnego lekarza, niezależnego od pozostałych, to kasy fiskalne muszą zostać zamontowane w każdym z tych gabinetów. Jednym słowem każda prywatna praktyka będzie oddzielnie rozliczana, a więc i kasy muszą być oddzielne. Bardzo często w takiej sytuacji nie ma jednej wspólnej rejestratorki. Dlatego właśnie kasa znajdzie się zapewne właśnie w gabinecie lekarza, a więc to on będzie odpowiedzialny nie tylko za zbadanie pacjenta, ale także za wydrukowanie odpowiedniego paragonu.

Jednym słowem Kasy fiskalne są obecne już wszędzie, również w gabinetach lekarskich. Zatem niezależnie od tego gdzie się udamy, jeśli za produkt lub usługę zapłacimy to musimy za to otrzymać potwierdzenie w formie paragonu fiskalnego. Dlatego właśnie w prywatnych gabinetach lekarskich nie może zabraknąć kasy.